Яким буде навчання з 1 вересня?

До уваги батьків,учнів навчального закдаду!.

Днями уряд ухвалить рішення про зміну підходів до адаптивного карантину та, зокрема, до організації навчального процесу.

На сьогоднішньому засіданні Комітету освіти, науки та інновацій т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко анонсували деякі майбутні новації.

Отже, в залежності від епідемічної ситуації, Україна буде ділитися на зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону»Освітній процес у навчальних закладах буде заборонено лише у «червоній» зоні.

Уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться у відповідності до одного з трьох сценаріїв:

1. Низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі.
  2. Високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно.
  3. Середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

Найбільш вірогідним в Україні вважається третій сценарій. У такому разі, рекомендації щодо організації освітнього процесу будуть такими:

У пріоритеті – дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов)

• Скасування масових заходів і екскурсій
  • Проведення зборів педколективів у дистанційній формі
  • Запобігання скупчення великої кількості людей
  • Розмежування потоків школярів, в залежності від їх віку
  • Рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання.
  • Особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їх захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання
  • Повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде, оскільки визнана неприйнятною.
  • На карантин навчальні заклади закриватимуть на 14 або 7 днів (рішення ще не ухвалено).
  • Вчителям не будуть щотижня робити тести
  • Іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися

Остаточне рішення та подробиці по цих питаннях буде ухвалено на наступному засіданні Кабінету Міністрів!