З метою активізації пізнавальної діяльності школярів, виховання розумного, інтелектуально розвиненого, патріотично налаштованого молодого покоління у Миколаївській ЗОШІ I-III ступенів №3 згідно плану роботи на 2016-2017 навчальний рік було проведено тиждень української мови та літератури.
Відкриття відбулося 06.03.17. Так як предметний тиждень співпав із Шевченківськими днями, у фойє школи старшокласники під керівництвом педагогів оформили пам’ятний стенд «Вшанування пам'яті Т.Г. Шевченка», а стіни поверхів навчального закладу перетворилися на калейдоскоп висловів про митця.
Того ж дня пройшов конкурс читців поезій Т. Г. Шевченка «Вінок Шевченкові сплітаємо з віршів», мета якого : сприяти усвідомленню унікальної особистості Кобзаря, познайомити з красою та неповторністю його слова; розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, спостережливість; виховувати в учнів сприйняття краси і сили слова, повагу до життя і творчості Шевченка. Ведучими заходу стали учні 8-А та 7 класів.
У конкурсі взяли участь учні 5-11 класів. Переможцями стали:
1 місце - Довбуш Кіра (5 кл.).
2 місце - Фільжак Діана (10 кл.).
3 місце - Коломоєць Едуард (11 кл.).
З метою ознайомлення дев’ятикласників із життєвим шляхом Т. Шевченка, важкими умовами становлення поета й художника як особистості; виховання естетичного чуття, смаку до краси словесного, малярського мистецтва 07.03. та 10.03. учитель української мови та літератури Кравченко О. В. організувала заочну онлайн - екскурсію «Музеї Тараса Шевченка».
09.03 переможці шкільного етапу Довбуш Кіра та Фільжак Діана взяли участь у міському конкурсі читців Шевченківської поезії «Заповіт-2017».
А після уроків ведучі – десятикласники на чолі з учителем української мови
та літератури Кравчук Л.М. запросили учнів та педагогів до літературної вітальні «Поетичне сузір’я Миколаївщини». Не залишила байдужими присутніх і книжкова виставка «Література рідного краю».
Ці заходи – ще одна можливість осягнення глибинної сутності спадщини митців краю, плекання почуття гордості за творчих людей. Вони сприяють осмисленню учнями історії рідного краю, його духовного життя, національних традицій, формуванню національної свідомості, патріотизму, є могутнім виховним засобом, що стимулює самовдосконалення і саморозвиток особистості учнів, для яких приклад вихідця з рідного краю слугує дієвою моральною школою.
Протягом тижня проходив і конкурс ілюстрацій до вивчених творів «Мій улюблений літературний герой». Переможцями стали:
1 місце - Діма Юлія (7 кл.).
2 місце - Коврижних Олександр (8-А кл.).
3 місце - Гонта Ксенія (7 кл.).
10 березня, в день, коли пішов з життя Т.Г. Шевченко, ідеолог та символ української національної ідеї, проведено загальношкільну лінійку «Тарасовими стежками». І знову прозвучало слово Кобзаря. Урочисто, але трагічно …
Інтелектуальний турнір «Літературний калейдоскоп», проведений учителем української мови та літератури Тітаренко Л.В. з метою: викликати інтерес до скарбниці української літератури, розвивати пізнавальні інтереси, логічне мислення, спонукати до читання художньої літератури та самовдосконалення.
В інтелектуальному двобої зійшлися дві збірні команди 8 класів,які мали можливість проявити не лише знання, а й свою логіку та кмітливість.
Цього ж дня було підбито підсумки тижня української мови та літератури, а в понеділок , на загальношкільній лінійці, найактивніші учасники та переможці конкурсів були нагороджені грамотами та призами.
Хочеться вірити, що зусилля педагогів, спрямовані на організацію і проведення предметного тижня, не були марними, і наші вихованці ще з більшим інтересом і завзяттям вивчатимуть рідну мову, гідно шануватимуть високе поетичне слово .
|